Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Futbol Turnuvaları

İddialı Ödüllü Halı Saha Turnuvaları

Günümüzde yaygınlaşan, hemen hemen her mahallede yapılan halı sahalar sayesinde eski adıyla mahalle takımları, eskil zamanların mahalle maçlarını tekrar yaşatmaya başladı. Gerek özel ya da kamu kuruluşları, gerekse de arkadaş grupları bir kurumun organize ettiği halı saha turnuvalarında karşılaşmaya, bir amaç için oynamaya başladı.

Özellikle son yıllarda her ilimizde hatta her ilçemizde kaymakamlık ya da belediye gibi yerel yönetimlerin organize ettiği gayri resmi ama ödüllü turnuvalar düzenlenmektedir.

Büyük şehirlerde uluslar arası markaların sponsorluğunda oldukça ciddi bir organizasyonla, kaliteli halı sahalarda turnuvalar da düzenlenmektedir. Bunlar; ilgili şehrin resmi hakemlerinin maçlarını yönettiği yarışmadır. Başarılı takımlara kupa ve para ödülü verilir.

Futbol Turnuvaları

Nasıl Düzenlenir?

Organizasyonu düzenleyecek kurum önce bir duyuru yayınlar. Son başvuru tarihine kadar müracaat eden takımlar kura çekimi sonrasında önce gruplara ayrılır. Gruplarda puan usulü maçlar yapıldıktan sonra ilk 2 takım bir üst tura yükselir. Sonrasında tek maç üzerinden oynanan eleminasyon sistemli müsabakalar yapılır. Finale kadar süren heyecan, bir takımın şampiyon olmasıyla sona erer. Müsabakalar bir ya da birden fazla halı sahada yapılabilir.

Nike Halı Saha Ligi

Türkiye’de bilinen en meşhur halı saha turnuvası kuşkusuz, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından organize edilen, tüm ülkeyi kapsayan, Nike markasının isim sponsorluğundaki Nike Halı Saha Ligi’dir.4 yıldır düzenlenen bu turnuva lise ve üniversite kategorilerinde yapılır.  15 – 18 yaş aralığındaki lise kategorisine 2013 yılında 66 ilden toplam 25 bin sporcu katılırken, 16 – 35 yaş aralığındaki üniversite kategorisinde 6 bin sporcu mücadele etti.

Vodafone Cup

Özel bir GSM şirketi olan Vodafone sponsorluğunda 2013 yılında ilk kez düzenlenen turnuva 10 şehirde düzenlendi. Katılımın ücretsiz olduğu, 18 yaşından büyük olan ve sağlık sorunu bulunmayan herkesin katılabileceği organizasyon; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Gaziantep, Trabzon, Şanlıurfa, Antalya ve Elazığ illerinde gerçekleşti. Final maçının İstanbul İnönü Stadyumu’nda yapıldı.

Rakip Bul

Özel bir firmanın resmi bahis şirketi İddaa sponsorluğunda, bir internet sitesi aracılığıyla yapmış olduğu organizasyon, bu siteye kayıt olup kendilerine rakip arayanlar için oluşturulmuş, sonraları ise daha geliştirilip belirli kurallar çerçevesinde yapılan büyük bir turnuva haline dönüşmüştür. www.rakipbul.com web sitesinde, 11 farklı ilde toplam 7667 takım farklı zamanlarda mücadele etmektedir. Bu iller; İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Konya, Denizli, Adana ve Samsun’dur.

 
Kayak Turları
Halı Saha Yapan Firmalar
Üye Girişi
Kayıt olun Sitemizden haberdar olmak için üye olun.
26 Eylül 2017 - 18:11
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 15 konuk çevrimiçi
Seo
Seo Fiyatları

Spor Salonları
Halı Saha Yapımı
Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Sıkça Sorulan Sorular
Halı Saha Açmak İçin Neler Gereklidir?Halı Saha Açmak İçin Neler Gereklidir Halı saha açmak için öncelikle kişi ya da kurumların açılış iznine ve yeterlilik belgesine ihtiyaçları olacaktır ...
Halı Saha Zeminleri Nelerden Yapılır?Halı Saha Zeminleri Nelerden Yapılır? Genellikle futbol müsabakaları, mezuniyet ve yemin törenleri ile resmi geçit ve bayramlarda kullanılan ..
Halı Sahalarda Uygulanan Tesis KurallarıHalı Sahalarda Uygulanan Tesis Kuralları Halı sahalar insanların spor yapma ihtiyaçlarını karşılamak için vardır. Her kurumun olduğu gibi halı sah ...
Anket
Halı saha kiralarken nelere dikkat edersiniz?
 
Son Yorumlar
  • efekan
    yurt dışında ikamet etmekteyim 5 ay içinde yurda kesin dönüş yapacam.halı saha i... Devamı
  • Kamil
    Kendime ait bir halı saha işletmem var. 10 yıldır bu sektörde çeşitli firmalar i... Devamı
Mitsubishi Klima

Fotoğrafçılık Kursu

Işıklandırma
Işıklandırma
Genelde akşam saatlerinde tercih edilen halı sahalarda yapılacak maçlar için gerekli olan sistemler.
Tel Çit
Serbest Atış Çizgisi
Halı sahaların etrafına çevrilen ve genellikle yeşil renkte olan koruyucu tel sistemleridir.
Sentetik Çim
Sentetik Çim
Doğal çime en yakın olan ve en çok tercih edilen çimlerdir. Doğa koşullarına dayanıklıdır.
Halı Saha Kramponu
Halı Saha Kramponu
Tabanı plastik olup, uzun ve sivri olmayan çıkıntılardan oluşan, zemine ve rakibe zarar vermeyecek bir maç ekipmanıdır.
Saha Zemini
Alt Yapı
Halı saha yapımından önce üzerinde çalışılan ve zemin düzenlemelerini içeren çalışmalardır.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Halı Sahalar © 2013-2015
Türkiye'nin En İyi Halı Sahaları